Ortodoncja

Ortodoncja

Nowoczesna ortodoncja to szeroka gama aparatów stałych, które mogą poradzić sobie niemalże z każdym problemem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych nie tylko u dzieci i młodzieży, ale również u dorosłych. O tym, jaki aparat stały będzie optymalny, decyduje ortodonta na podstawie przeprowadzonych badań. Badania tego typu zapewnia nasza klinika stomatologiczno – ortodontyczna w Tomaszowie Mazowieckim.

Aparat stały to ortodontyczny przyrząd, którego głównym celem jest przywrócenie prawidłowego fizjologicznie zwarcia pomiędzy żuchwą a szczęką, zniwelowanie wad zgryzu oraz wyrównanie zębów w łukach zębowych. Aparatów jest mnóstwo, dlatego ich precyzyjne dopasowanie jest tak ważne dla osiągnięcia pożądanego efektu . Aparat stały z łatwością dobierze do potrzeb klienta wyspecjalizowana kadra kliniki w Tomaszowie Mazowieckim. Dodatkową kwestią ważną dla wielu jest estetyka aparatu stałego.

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome
(zdejmowane)

Leczymy nimi młodszych pacjentów. Aparaty ruchome, czyli wyjmowane są przeznaczone głównie dla dzieci do 12. roku życia mających zęby mleczne i w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe.

Zapobieganie wadom zgryzu i ich leczenie w tym okresie rozwojowym jest bardzo ważne. Aparaty ruchome, są to aparaty czynnościowe, których zadaniem jest pobudzenie wzrostu części twarzowej czaszki w korzystnym kierunki. Należy sobie zdać sprawę z faktu, że ortodoncja to nie tylko przemieszczanie zębów, w procesie leczenia mamy do czynienia również z układem kostnym, jak i nerwowo-mięśniowym.

Odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia aparatem ruchomym może pomóc w rozwoju łuków zębowych i w ten sposób wyeliminować potrzebę ekstrakcji zębów w okresie uzębienia stałego.

Aparaty te zbudowane są z płytki akrylowej i elementów metalowych dopasowanych do łuku zębowego . W celu uzyskania najlepszych efektów aparat taki trzeba nosić kilka godzin w ciągu dnia i spać z nim w nocy. Noszenie tylko nocne niestety nie daje oczekiwanych rezultatów.

Więcej informacji na stronie www.nowak-ortodoncja.pl

Trainery

Trainery

Są to aparaty korygujące nieprawidłowe nawyki czynnościowe u dzieci w fazie wzrostu. Zadaniem trainerów jest korygowanie pozycji i czynności języka, przywracanie prawidłowych czynności oddychania i „przypominanie” prawidłowych czynności mięśniom okołoustnym.

Odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia aparatem ruchomym może pomóc w rozwoju łuków zębowych i w ten sposób wyeliminować potrzebę ekstrakcji zębów w okresie uzębienia stałego. Aparaty te powodują prawidłowe ułożenie języka na podniebieniu, pomagają przywrócić odpowiednie funkcjonowanie mięśni ust i wywierają na szczęki niewielkie siły, powodujące ich ekspansję i umożliwiające uszeregowanie zębów.

Cele leczenia:
• prawidłowe oddychanie przez nos
• poprawne funkcjonowanie mięśni okołoustnych i twarzy
• poprawny kształt łuku i uszeregowanie zębów
• ćwiczą język, aby układał się w prawidłowej pozycji,
• sprzyjają wdrażaniu prawidłowych wzorców połykania i oddychania.

Więcej informacji na stronie www.nowak-ortodoncja.pl

Aparaty stałe

Aparaty stałe
samoligaturujące
(bezligaturowe)

Aparaty stałe polecane są dorosłym i młodzieży – osobom, które mają zęby stałe. Są zbudowane z zamków przyklejanych do zębów i rurek umieszczanych na zębach trzonowych. Leczenie ortodontyczne powinno być jak najbardziej efektywne i wydajne, oraz musi dawać pacjentowi duży komfort leczenia. Technika bezligaturowa to kolejny krok w rozwoju ortodoncji polegający na zamykaniu łuku w szczelinie zamka za pomocą specjalnej klapki, a nie przywiązywaniu go gumką (tzw. ligaturą). Łuk przesuwa się swobodnie eliminując znacznie tarcie, zwłaszcza w początkowej fazie leczenia. Dla pacjenta oznacza to krótszy czas noszenia aparatu, mniejszą ilość wizyt kontrolnych, oraz minimalne dolegliwości bólowe. Również higiena jest łatwiejsza gdyż nie ma elastycznych ligatur które utrudniają usuwanie nagromadzonego osadu.

Więcej informacji na stronie www.nowak-ortodoncja.pl

Szyny Crystaline

Szyny Crystaline

Crystaline© to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych indywidualnie projektowanych i dopasowanych nakładek, które prostują zęby, jednocześnie w prostych przypadkach zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Wykonywane z użyciem najnowszych technologii 3D i analiz cyfrowych.

Zalety leczenia szynami CRYSTALINE©
• Estetyka - przeźroczyste, niewidoczne.
• Wygoda- szyny są idealnie dopasowane do zębów, dzięki czemu nie przeszkadzają w mowie.
• Komfort- Komfort- szyny nie zawierają żadnych wystających elementów. Łatwo dają się wyjmować ponownie zakładać, nie przeszkadzają w jedzeniu i utrzymaniu higieny.
• Pacjent zaznajamia się z symulacją efektów leczenia przed podjęciem leczenia.

Wady:
• efekty leczenia zależą od sumienności pacjenta
• może być stosowany do wybranej grupy wad

Więcej informacji na stronie www.nowak-ortodoncja.pl

Umów wizytę

Klinika Ortodentic

Zostaw nam swoje dane i informacje dot. preferowanych godzin wizyty. Oddzwonimy.