Profilaktyka

Fluoryzacja wzmacnia zęby, dlatego wykonujemy ją przy okazji wizyt kontrolnych, które powinny mieć miejsce dwa razy w roku, u małych pacjentów nawet częściej, tj. co 3 miesiące.Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo wzmacniając jego strukturę i czyni go bardziej odpornym na działanie kwasów płytki nazębnej.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy ale przede wszystkim leczeniu powstałych ubytków próchniczych. Próchnica zębów występuje u dzieci i dorosłych. Sposoby diagnozowania próchnicy to bezpośrednie badanie kliniczne wzrokiem, a jeśli takie nie daje nam pewności o braku zmian próchnicowych należy wykonać zdjęcie rentgenowskie zębowe lub skrzydłowo- zgryzowe.

Stomatologia dziecięca

Próchnica wczesna zębów mlecznych jest bardzo częstym i poważnym problemem społecznym. Rodzice małych dzieci nie zdają sobie sprawy z istnienia ubytków próchnicowych u swoich dzieci lub też uważają, że nie ma potrzeby leczenia uzębienia mlecznego, co często doprowadza do utraty zębów mlecznych.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna zajmuje się przywróceniem estetyki czyli pięknego, naturalnego uśmiechu oraz poprawą wyglądu całej twarzy, co często wymaga kompleksowej pracy wielu lekarzy różnych specjalności. W naszej klinice wykonujemy wszystkie niezbędne zabiegi do poprawy estetyki uśmiechu. Najczęściej jest to korekta kształtu zębów, zmiana barwy zębów oraz ich ustawieniu w łuku.

Endodoncja

W naszym gabinecie w miarę możliwości staramy się w pełni wyleczyć zęby naszych pacjentów. Bardzo często jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenie kanałowe, które pozwala na zachowaniu zniszczonego próchnicą zęba w jamie ustnej. Przebieg leczenia kanałowego (endodontycznego) polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych w chorym zębie oraz ich szczelnym wypełnieniu.

Leczenie protetyczne

Protetyka zajmuje się odtworzeniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich rozległym uszkodzeniu. Uzupełnienia protetyczne mogą być stałe (nie wyjmowane z ust), ruchome (wyjmowane z ust) lub kombinowane (z wykorzystaniem dodatkowych elementów w postaci zatrzasków, zasów, belek, koron teleskopowych itp.)

Periodontologia

W naszej praktyce spotykamy się bardzo często z „paradontozą”, czyli zapaleniem przyzębia. Jest to bardzo częste, uciążliwe schorzenie, którego objawy przez długi czas mogą pozostać niezauważalne. W profilaktyce „paradontozy” ważne są regularne badania stomatologiczne, aby wykryć ją już we wczesnym etapie powstawania. W wielu wypadkach jest ona wynikiem nieprawidłowej higieny jamy ustnej, ale dużą role odgrywają czynniki genetyczne, które znacznie przyśpieszają rozwój choroby.

Chirurgia

W naszym gabinecie każdy pacjent przed usunięciem zęba traktowany jest indywidualnie i podlega dokładnemu badaniu. Przed każdym zabiegiem sprawdzamy stan zdrowia i uzębienia pacjenta. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań wykonujemy m.in. odpowiednie badanie rentgenowskie. Na podstawie zdjęcia RTG – a dokładniej widocznych na zdjęciu: długości, kształtu, położenia zęba i otaczającej kości, oceniany jest stopień trudności oraz szczegółowy plan zabiegu.

Implantologia

Odbudowa uzębienie na implantach pozwala na uzyskanie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej przez utratę zębów biomechaniki narządy żucia. Zabieg implantacji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym najczęściej kilkuetapowo. Implantacja najczęściej obejmuje pojedynczy brak zęba, ale często również wykonuje się odbudowę braku większej liczby zębów, opartą na kilku implantach z jednoczesnym wykonaniem bardziej rozległej pracy protetycznej.

Ortodoncja

Nowoczesna ortodoncja to szeroka gama aparatów, które mogą poradzić sobie niemalże z każdym problemem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych nie tylko u dzieci i młodzieży, ale również u dorosłych. O tym, jaki aparat będzie optymalny, decyduje ortodonta na podstawie przeprowadzonych badań.
Aparat ortodontyczny to przyrząd, którego głównym celem jest przywrócenie prawidłowego fizjologicznie zwarcia pomiędzy żuchwą a szczęką, zniwelowanie wad zgryzu oraz wyrównanie zębów w łukach zębowych.

Klinika Ortodentic

Zostaw nam swoje dane i informacje dot. preferowanych godzin wizyty. Oddzwonimy.