Endodoncja

Leczenie kanałowe

W naszym gabinecie w miarę możliwości staramy się w pełni wyleczyć zęby naszych pacjentów. Bardzo często jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenie kanałowe, które pozwala na zachowaniu zniszczonego próchnicą zęba w jamie ustnej. Przebieg leczenia kanałowego (endodontycznego) polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych w chorym zębie oraz ich szczelnym wypełnieniu. Często wykonywane jest również powtórne leczenie kanałowe w przypadku, gdy kanał został wypełniony wcześniej twardym cementem i pojawiają się dolegliwości lub kiedy materiał wypełnienia jest zniszczony, czy leczenie zostało najczęściej długi czas temu przeprowadzone nieprawidłowo. Materiały, które używamy do wypełnienia kanałów dają możliwość szczelnego wypełniania systemu kanałowego zęba i szczelin.
Zabiegi leczenia kanałowego w naszych gabinetach są bezbolesne, wykonywane z wykorzystaniem nowoczesnego specjalistycznego sprzętu endodontycznego, między innymi z użyciem mikroskopu, dzięki czemu uzyskujemy doskonała widoczność i precyzję pracy. Leczenie endodontyczne wykonujemy w koferdamie, aby zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo i odpowiednie warunki podczas leczenia.
Według obecnych standardów po leczeniu kanałowym często najlepszym rozwiązaniem jest odbudowa protetyczna. W zależności od stanu zęba możemy Państwu zaproponować różne rozwiązania protetyczne - wzmocnienie zęba wkładem z włókna szklanego, endokoronę kompozytową lub ceramiczną

Klinika Ortodentic

Zostaw nam swoje dane i informacje dot. preferowanych godzin wizyty. Oddzwonimy.